בית חינוך אור השרון תנובות

בית חינוך אור השרון תנובות

מהנעשה במשפחת ממ"ד "אור השרון"

כותרת הכתבה

בית חינוך ממ"ד "אור השרון" - הישגים גבוהים במיצ"ב ואח"מ תשע"ז

הניגון שבלב- מהנעשה בבית החינוך חודש חשוון תשע"ח- צפייה מהנה :-)

מהנעשה בבית חינוך ממ"ד "אור השרון- חודש חשוון תשע"ח. קבלת שבת בית ספרית, מצטייני החודש, פילויות חווייתיות ומעצימות עבור תלמידי ותלמידות בית החינוך

ערב אימהות ובנות- יא במר חשוון תשע"ח- צפייה מהנה :-)

סרטון מהנעשה בערב אימהות ובנות בסימן: "למצוא את היהלום שבך" ערב חוויתי ומעצים את הקשר בין האם לבת... צפייה מהנה :-)

הניגון שבלב- חודשים תשרי-חשוון תשע"ח - צפייה מהנה :-)

סרטון מהנעשה ביית החינוך בחודשים תשרי חשוון, נציג את הלמידה המשמעותית והחווייתית בכיתות ובמקצועות השונים. בית החינוך דוגל במצוינות והקניית ערכים לתלמידים והתלמידות. צפייה מהנה :-)

הניגון שבלב- מהנעשה בבית החינוך חודשים אלול-תשרי תשע"ח- צפייה מהנה :-)

סרטון המציג את הנעשה בבית החינוך ממ"ד "אור השרון" בחודשים אלול-תשרי: שיעורים חווייתיים ומשמעותיים עבור התלמידים והתלמידות, הפסקה פעילה בנושא חגי תשרי ועוג... צפייה מהנה :-)

בית ספר ממ"ד אור השרון- בית ספר מנגן

מצויינות עם ערכים, הבחירה של כולנו!

מהנעשה במשפחת ממ"ד אור השרון
בוקר התעוררות- מפגש הורים וילדים לעריכת סעודת אמנים

ברוכים הבאים לפורטל ממ"ד "אור השרון" תנובות

פינת רב בית הספר

הרב והרבנית גץ- דמויות החמ"ד לשנת תשע"ח

הרב גץ השאיר בעקבותיו חותם בלב רבבות אנשיםבשירה,בלימוד תורה, במעשי חסד, בפעולות גבורה ובצניעות יתירהבמנהרות הכותל ובשדות הגליל, בבתי המדרש וברחבת התפילה, בצפון תוניס וביומן הכותלהרב השאיר אחריו כתיבה מקיפה ביותר בכל תחום כמעט ,מהשקפת עולם עד מעשיםופרקטיקה בזוגיותקטעי וידאו נדירים משלל אירועים בחייו, יחד עם תמונות החושפות את הנגלה והנסתר בחייואישיותו רחבה וגופו קטן מלהכיל את גודל הרוח הנפלא שהיה צפון בתוכו...

הרב והרבנית גורן - דמויות החמ"ד תשע"ז

הדמויות השנתיות של החמ"ד לשנת תשע"ז הם הרב שלמה והרבנית צפיה גורןהרב שלמה גורן כיהן במשך שנים רבות כרב הראשי לצה"ל וכרב הראשי לישראל ונצרב בזיכרון העם היהודי בתקיעת השופר ברגע שחרור הכותל המערבי הרבנית צפיה גורן הייתה אשת חינוך גדולה וכיהנה כנשיאת תנועת האישה הדתית 'אמונה'על תרומתם הכבירה למדינת ישראל לעם ישראל ולתורת ישראל, נבחרו הרב והרבנית להוות דמויות מופת שלאורם נחנך השנה את ילדי החמ"ד בכל מוסדות החינוך הדתי.

הרב יוסף והרבנית ברכה קאפח זצ"ל

במסגרת תוכנית רב-שנתית לטיפוח זהות ציונית דתית לתלמידי החמ"ד, בחר מניהל החמ"ד לעסוק בשנת הלימודים תשע"ו בדמותם של הרב והרבנית יוסף וברכה קאפח זצ"ל - קורות חייהם, פועלם, מפעליהם ואישיותם המיוחדת.

מדענים צעירים וחוקרים ב"אור השרון"

משימות חקר למדעני כיתה ג

האתר "קל וחומר" מציע עצמי למידה חדשניים בנושא חומרים ותכונותיהם לכיתות ג'-ו', בהתאם למסמך הסטנדרטים החדש במדע וטכנולוגיה.

קל וחומר

האתר "קל וחומר" מציע עצמי למידה חדשניים בנושא חומרים ותכונותיהם לכיתות ג'-ו', בהתאם למסמך הסטנדרטים החדש במדע וטכנולוגיה.

הנהגת תלמידים

משגררים ערך - עיגולים של שמחה

מועצת תלמידים לשנת תשע"ו

חינוך מתוך אמונה

ערך לחודשים כסלו-טבת בסימן יושר ואמת בשילוב שונות וניהול קופליקטים

הנושא של חינוך ליושר ואמת הוא נושא מרכזי, שמופיע בצורה ברורה בדבריו המפורסמים של הרב קוק. "מטרת החינוך היא להכשיר את האדם לצורתו המתוקנת, שהנקודה המרכזית שבה היא לעשותו טוב וישר" (איגרות הראי"ה, איגרת ק"ע). בהתבוננות אמיתית בכל אחד (קבלת האחר) ובניהול קונפליקטים בדרך הגונה וישרה.

ערך לחודש תשרי - אמונה בשילוב שיתוף והשתתפות ומעורבות חברתית

בניית יכולת לקבל את פרטי חיינו באהבה, על ידי הכרת יסודות האמונה

מבט לחודש

מבט לחודשים טבת-שבט

מבט לחודשים כסלו-טבת

מבט לחודשים חשוון- כסלו

מבט לחודשים אלול-תשרי

מרחבי כיתות

דפי חזרה למבחן בנביא- כיתה ו

תרגיל למידה בשעת חירות תשע"ח

למידה בשעת חירום- משרד החינוך

תרגיל למידה בשעת חירום- כיתה ו

תלמידים יקרים! לחצו על הקישור הבא, צפו בסרטונים וענו על השאלות צפו בסרטון וענו על השאלה- לחצו עליי לפניכם קישור למשחק חוויתי בחשבון. לחצו על הקישור הבא ושחקו. משחק חוויתי בחשבון- לחצו עליי בהצלחה! המורה שמחה

תרגיל למידה בשעת חירום- כיתה ה

תלמידים יקרים! לחצו על הקישור הבא, צפו בסרטונים וענו על השאלות צפו בסרטון וענו על השאלה- לחצו עליי לפניכם קישור למשחק חוויתי בחשבון. לחצו על הקישור הבא ושחקו. משחק חוויתי בחשבון- לחצו עליי בהצלחה! המורה אורטל

תרגיל למידה בשעת חירום- כיתה ד

תלמידים יקרים! לחצו על הקישור הבא, צפו בסרטון וענו על השאלה צפו בסרטון וענו על השאלה- לחצו עליי לפניכם קישור למשחק חוויתי בחשבון. לחצו על הקישור הבא ושחקו. משחק חוויתי בחשבון בהצלחה! המורה ליאורה

תרגיל למידה בשעת חירום- כיתה ג

תלמידים יקרים! לחצו על הקישור הבא, צפו בסרטון וענו על השאלה צפו בסרטון וענו על השאלה- לחצו עליי לפניכם קישור למשחק חוויתי בחשבון. לחצו על הקישור הבא ושחקו. משחק חוויתי בחשבון- לחצו עליי בהצלחה! המורה נוי

למידה בשעת חירום- כיתה ב

תלמידים יקרים! לחצו על הקישור הבא ופתרו את התרגילים תרגילים בחשבון לפניכם קישור למשחק חוויתי בחשבון. לחצו על הקישור הבא ושחקו. משחק בחשבון- משוואות בהצלחה! המורה רותי

למידה בשעת חירום- כיתה א

תלמידים יקרים! לפניכם קישור למשחק חוויתי בחשבון. לחצו על הקישור הבא ושחקו. משחק בחשבון- תרגילי חיבור לחצו על הקישור הבא, קראו את הטקסט וענו על השאלות משימת קריאה בשפה בהצלחה! המורה שרי

תחומי דעת

ארכיון תשעו

אירועי שבוע החמ"ד וחודש ניסן

לאחר חג הפורים התקיים לו שבוע החמ"ד המסורתי בכל רחבי הארץ.בשבוע המיוחד העצמנו את הערכים אותם אנו מלמדים את ילדי החמ"ד במהלך כל השנים. חמ"ד של תורה, אהבת ארץ ישראל, מצוינות, קליטת עלייה ועוד.כמו כן נערכה קבלת שבת מיוחדת עם קהילת ההורים, כנס מקהלות, סדנא לאפיית מצות וחידון על הלכות חג הפסח. בית החינוך ממ"ד אור השרון" מאחלת לכל המשפחות חג פסח כשר ושמח!

חג פורים במשפחת "אור השרון"

פורים שמח במשפחת "אור השרון". מצ"ב תמונות מהיום המיוחד.

הפסקה פעילה עם מוטיבים של חג הפורים

ביום שני נערכה הפסקה פעילה בתחנות מקוריות וחוויתיות במוטיבים של חג הפורים. תודה למורה מירה על ההפעלות השונות וחוויית התלמידים והתלמידות בשילוב חינוך גופני עם חינוך לערכים.

יום התלמיד בממ"ד "אור השרון"

תלמידי כיתה ו היו מורים ליום אחד. היום נפתח בטקס ייחודי בו תלמידי כיתה ו' רשמו תכונות על המורים בחרוזים. לאחר מכן ישבו לאכול ארוחת צהריים בחדר המורים ונכנסו להעברת שיעור בכיתות השונות. הייתם מורים נהדרים!!!

יום התאומים במשפחת ממ"ד אור השרון

זוגות ושלישיות של תלמידים הגיעו בתיאום מראש לבושים באותם בגדים כיאה ליום התאומים.

קבלת שבת בית ספרית על ידי כיתה ו

תלמידי כיתה ו' ערכו קבלת שבת משמעותית עבור תלמידי בית הספר בהדרכת המחנכת אורה מדלעי. התלמידים ערכו מצגת, קריאה מוטעמת בתורה וסיימו בשירי שבת קודש.

יריד תחפושות במשפחת ממ"ד "אור השרון"

ביום שישי נערך יריד מיוחד למכירת תחפושות. התלמידים והתלמידות התבקשו להביא תחפושות ואביזרים שאינם צריכים למכירה בו יקבלו בתמורה החזר כספי סמלי. תודה לכל ההורים והתלמידים שלקחו חלק פעיל ביום המיוחד!

הצטיינות בכיתה ג- הפעלה בפלסטלינה ע"י המחנכת ליאורה כהן

כיתה ג' בשיעור צ'ופר בזכות הגעתם ליעד הכיתתי- הפעלה בפלסטלינה

יום ה- 100- פעילות שיא במתמטיקה

ביום שישי נחגג יום ה- 100 (פעילות שיא במתמטיקה) ביריד מתמטיקה ענק וחוויתי בתחנות עם למידה משמעותית וחוויתית: תרגיל בתוך קערת קמח, גרפיטי עם נושאים שאהבנו ללמוד, שברים, תרגילי כפל ועוד... תודה למורה אבישי רכז מתמטיקה על העברת הפעילות על ידי תלמידי כיתתו.

חגיגת סדר טו בשבט עם המועצה

מועצת לב השרון הגיעה לחגוג עם משפחת "אור השרון" את סדר טו בשבט.ראש המועצה מר עמיר ריטוב, סגנו יצחק ומחלקת החינוך בראשות גב' רונית רופא נהנו מקונצרט ייחודי ,מסדר טו בשבט בכיתה ד' ובשיעור ייחודי ומתוקשב באנגלית לכבוד חג האילנות.

תרגיל כיבוי אש בממ"ד "אור השרון"

בבית הספר נערך תרגיל כיבוי אש מטעם אחראי הביטחון במועצה עם תלמידי כיתות ה-ו שלמדו להשתמש במטף כיבוי האש בזמן התרגיל בנוסף ללימוד המעמיק של פיקוד העורף במהלך שבוע ימים.יישר-כח לאחראית הביטחון בבית הספר שהובילה את התרגיל ושאר התרגילים עבור ביטחון ילדינו- המורה דינה רוזנר.

יום המחנך/ת

וועד ההורים ארגן ביום שישי, יב' שבט ה'תשע"ו, ארוחת בוקר מיוחדת במינה לכל צוות בית הספר והפתעת יום-הולדת למנהלת יעל יקיר.בזמן שהצוות נהנה הורים לימדו בכיתות והפעילו את התלמידים בפעילויות שונות.תודה לכל ההורים על ההשקעה והערכה.משפחת ממ"ד "אור השרון"

"למנצח בנגינות" - ביקור פיקוח במוסיקה בבית החינוך ממ"ד "אור השרון"

ביום חמישי, יט' טבת ה'תשע"ו, התקיים ביקור פיקוח במוסיקה- מפקחת למוסיקה, מפקח בית החינוך ומנהלת מחלקת החינוך של המועצה האזורית "לב השרון". הביקור כלל הופעת תזמורת בית החינוך וכיתה מנגנת בכינור. המפקחים התרשמו מההספק הנפלא מתחילת השנה והתקדמות התלמידים במוסיקה. וראו צורך לציין בפני מנהיגת החינוך, גב' יעל יקיר, את התרשמותם מהביקור המוצלח. - מצו"ב סרטונים ותמונות

חמ"ד בקהילה - חיזוק הקשר הבין-דורי - זה"ב מדור לדור

חמ"ד בקהילה- במסגרת חיזוק הקשר הבין דורי תלמידי כיתות א'-ג' בשיתוף וותיקי מושב תנובות, הסבים והסבתות של התלמידיםהוזמנו ליום פעילות מיוחד וחוויתי בנושא: "זהירות בדרכים" כולל המופע: "זה"ב מדור לדור" שיתקיים במועדון תנובות.התלמידים, הסבים, הסבתות וותיקי המושב נהנו מאד מההפעלה. תודה לרכזת הביטחון: המורה דינה רוזנר ולמחנכות א-ג על הובלת התלמידים ולימוד על שמירת הבטיחות בדרכים. ראו סרטון ותמונות מהפעילות החוויתית!

צמד חמ"ד - חונכות אח בוגר אח צעיר- לימוד משותף על תענית עשרה בטבת והערך "עין טובה"

ביום שלישי, י' טבת, תענית עשרה בטבת, תלמידי ותלמידות הכיתות הבוגרות חנכו את הכיתות הצעירות ללימוד משותף על מהות תענית עשרה בטבת בדגש על הערך "עין טובה" - בטבת רואים את הטוב!

"חנומתיקה"- פעילות תחרותית מתמטית עם מוטיבים של חג החנוכה

ביום שני, כה' כסלו, התקיימה פעילות מתמטית עם מוטיבים של חג החנוכה בכיתות.התלמידים והתלמידות נהנו מפעילות חווייתית וחשבו מחוץ לקופסא בעת פתירת בעיות מתמטיות שונות.תודה לרכז מתמטיקה- המורה אבישי כהן על הובלת הפעילות וקידום המצוינות בתחום.

צמד חמ"ד- חונכות אח בוגר אח צעיר בממ"ד אור השרון לכבוד חג החנוכה בסימן "גבורה"

במסגרת "לכל תלמיד תפקיד" מידי חודש אנו עורכים מפגש חונכות בין כיתה בוגרת לכיתה צעירה ללימוד משותף.תלמידי ותלמידות כיתה ו' חונכים את כיתה ג' תלמידי ותלמידות כיתה ה' חונכים את כיתה ב' ותלמידי ותלמידות כיתה ד' חונכים את כיתה ג'. בחודש כסלו, לפני היציאה לחג, התלמידים למדו על מהות החג, הלכות החג והתמקדו בנושא הגבורה.

חידון אלוף העברית 2 בנושא חג החנוכה

מסיבת חנוכה הורים וילדים לכיתות ד-ו

ביום שישי, כב' כסלו תשע"ו, התקיימה מסיבת חנוכה עבור הורי ותלמידי כיתות ד-ו.במסיבה התקיים קונצרט כינורות של תלמידי כיתה ג', מקהלת ותזמורת בית הספר ממ"ד "אור השרון" בניצוחה של המורה דינה.ולסיום חידון חנוכה אטרקטיבי בשילוב סלולריים חכמים.

מסיבת חנוכה כיתות א-ג

ביום חמישי, כא' כסלו התשע"ו, נערכה מסיבת חנוכה לילדים והורים של כיתות א-ג.בתוכנית הערב התקיים מופע כינורות עם תלמידי כיתה ג' ותוכנית חווייתית בכיתות ע"י קרן-קרב.

חסד בקהילה- חיזוק הקשר הבין-דורי- מקהלת ותזמורת בית הספר משמחים בבית אבות בתנובות לכבוד חג החנוכה

בית החינוך ממ"ד "אור השרון" חרט על דגלו את המוטו: "קונצרט של ערכים" - חסד של ניגון ושמחה! לכבוד חג החנוכה הקרב ובא מקהלת ותזמורת בית הספר יצאו אל בית האבות בתנובות בשביל לשמח ולחזק את הקשר הבין-דורי בקהילה.תודה למורות דינה וניצה על הובלת התלמידים והתלמידות וביסוס הקשר הבין-דורי.

מבצע סביבון סובב ערכים

בית הספר דוגל בלמידה משמעותית-בכל תחומי החיים והלמידה. לקראת חג החנוכה אנו יוצאים בתחרות סביבונים נושאת פרסים בדגש על ערך ה"שונות".

חמ"ד של תורה בבית החינוך ממ"ד "אור השרון"

תלמידי כיתות ה'-ו' בלימוד חברותא על פרשת השבוע

חסד בחמ"ד- "חדר המתנות" בבית חינוך ממ"ד "אור השרון"

עמותת "ילדים שלנו" הפועלת במרכז שניידר לרפואת ילדים, פנתה לציבור בבקשה לתרום מתנות לילדים המאושפזים בבית החולים, וקיבלה אלפי פניות מכל רחבי הארץ ואחת מן הפניות הייתה ממועצת "לב השרון" בשיתוף בתי הספר תחת רשות המועצה.

יום הניקיון הבינלאומי

תלמידי כיתות ד'-ו' ציינו את יום הניקיון הבינלאומי בניקיון חצר בית הספר.כמו-כן כל תלמידי הכיתות ניקו את כיתותיהם.

בוקר התעוררות- מפגש הורים וילדים עבור עריכת סדר "סעודת אמנים" בחודש תשרי

לכבוד חודש הרחמים והסליחות בזיקה לערך החודש "אמונה" נערך "בוקר התעוררות".התקיים מפגש בית-ספרי על חשיבות עניית ה"אמן".ולאחריה נערכו "סעודות אמנים" בכיתות.

כתיבת אגרות ברכה בחודש הרחמים והסליחות

תלמידי ותלמידות בית הספר הגרילו שם של תלמיד/ה מבית הספר וכתבו לו/ה אגרת ברכה לכבוד השנה החדשה.

הזמנה לקבלת שבת חמ"ד מיוחדת ומעצימה לחיזוק הקשר בין בית החינוך לקהילה

היכונו ליריד פורים של משפחת ממ"ד "אור השרון"

יריד מטורף!!!!!! מבחר של תחנות מפעילות: חפש את המטמון, קליעה למטרה, גלגל המזל, פינת צילום ועוד... כמו כן יתקיימו דוכני מזון כמיטב המסורת הפורימית: פופקורן, פלאפל, נקניקיה בלחמנייה, עוגות ושתייה חמה וקרה. בואו בשמחה!!

WCAG 2.0 (Level AA) דפי הנגישות באתרי 022 נבנו בהתאם לתקן נגישות WCAG 2.0 - AA