יום ש', יב’ בסיון תשע”ח
דף הבית משולחן המנהלת מידע להורים טפסים וחוזרים גלריית תמונות חדר מורים יצירת קשר
מהנעשה בבית חינוך ממ"ד "אור השרון- חודש חשוון תשע"ח. קבלת שבת בית ספרית, מצטייני החודש, פילויות חווייתיות ומעצימות עבור תלמידי ותלמידות בית החינוך
קרא עוד...
סרטון מהנעשה בערב אימהות ובנות בסימן: "למצוא את היהלום שבך" ערב חוויתי ומעצים את הקשר בין האם לבת... צפייה מהנה :-)
קרא עוד...
סרטון מהנעשה ביית החינוך בחודשים תשרי חשוון, נציג את הלמידה המשמעותית והחווייתית בכיתות ובמקצועות השונים. בית החינוך דוגל במצוינות והקניית ערכים לתלמידים והתלמידות. צפייה מהנה :-)
קרא עוד...
סרטון המציג את הנעשה בבית החינוך ממ"ד "אור השרון" בחודשים אלול-תשרי: שיעורים חווייתיים ומשמעותיים עבור התלמידים והתלמידות, הפסקה פעילה בנושא חגי תשרי ועוג... צפייה מהנה :-)
קרא עוד...
מצויינות עם ערכים, הבחירה של כולנו!
קרא עוד...
פרסומת
ברוכים הבאים לפורטל ממ"ד "אור השרון" תנובות
.
הרב גץ השאיר בעקבותיו חותם בלב רבבות אנשיםבשירה,בלימוד תורה, במעשי חסד, בפעולות גבורה ובצניעות יתירהבמנהרות הכותל ובשדות הגליל, בבתי המדרש וברחבת התפילה, בצפון תוניס וביומן הכותלהרב השאיר אחריו כתיבה מקיפה ביותר בכל תחום כמעט ,מהשקפת עולם עד מעשיםופרקטיקה בזוגיותקטעי וידאו נדירים משלל אירועים בחייו, יחד עם תמונות החושפות את הנגלה והנסתר בחייואישיותו רחבה וגופו קטן מלהכיל את גודל הרוח הנפלא שהיה צפון בתוכו...
קרא עוד...
הדמויות השנתיות של החמ"ד לשנת תשע"ז הם הרב שלמה והרבנית צפיה גורןהרב שלמה גורן כיהן במשך שנים רבות כרב הראשי לצה"ל וכרב הראשי לישראל ונצרב בזיכרון העם היהודי בתקיעת השופר ברגע שחרור הכותל המערבי הרבנית צפיה גורן הייתה אשת חינוך גדולה וכיהנה כנשיאת תנועת האישה הדתית 'אמונה'על תרומתם הכבירה למדינת ישראל לעם ישראל ולתורת ישראל, נבחרו הרב והרבנית להוות דמויות מופת שלאורם נחנך השנה את ילדי החמ"ד בכל מוסדות החינוך הדתי.
קרא עוד...
במסגרת תוכנית רב-שנתית לטיפוח זהות ציונית דתית לתלמידי החמ"ד, בחר מניהל החמ"ד לעסוק בשנת הלימודים תשע"ו בדמותם של הרב והרבנית יוסף וברכה קאפח זצ"ל - קורות חייהם, פועלם, מפעליהם ואישיותם המיוחדת.
קרא עוד...
קרא עוד...
האתר "קל וחומר" מציע עצמי למידה חדשניים בנושא חומרים ותכונותיהם לכיתות ג'-ו', בהתאם למסמך הסטנדרטים החדש במדע וטכנולוגיה.
קרא עוד...
קרא עוד...
קרא עוד...
הנושא של חינוך ליושר ואמת הוא נושא מרכזי, שמופיע בצורה ברורה בדבריו המפורסמים של הרב קוק. "מטרת החינוך היא להכשיר את האדם לצורתו המתוקנת, שהנקודה המרכזית שבה היא לעשותו טוב וישר" (איגרות הראי"ה, איגרת ק"ע). בהתבוננות אמיתית בכל אחד (קבלת האחר) ובניהול קונפליקטים בדרך הגונה וישרה.
קרא עוד...
בניית יכולת לקבל את פרטי חיינו באהבה, על ידי הכרת יסודות האמונה
קרא עוד...
קרא עוד...
קרא עוד...
קרא עוד...
קרא עוד...
קרא עוד...
תלמידים יקרים! לחצו על הקישור הבא, צפו בסרטונים וענו על השאלות צפו בסרטון וענו על השאלה- לחצו עליי לפניכם קישור למשחק חוויתי בחשבון. לחצו על הקישור הבא ושחקו. משחק חוויתי בחשבון- לחצו עליי בהצלחה! המורה שמחה
קרא עוד...
תלמידים יקרים! לחצו על הקישור הבא, צפו בסרטונים וענו על השאלות צפו בסרטון וענו על השאלה- לחצו עליי לפניכם קישור למשחק חוויתי בחשבון. לחצו על הקישור הבא ושחקו. משחק חוויתי בחשבון- לחצו עליי בהצלחה! המורה אורטל
קרא עוד...
תלמידים יקרים! לחצו על הקישור הבא, צפו בסרטון וענו על השאלה צפו בסרטון וענו על השאלה- לחצו עליי לפניכם קישור למשחק חוויתי בחשבון. לחצו על הקישור הבא ושחקו. משחק חוויתי בחשבון בהצלחה! המורה ליאורה
קרא עוד...
תלמידים יקרים! לחצו על הקישור הבא, צפו בסרטון וענו על השאלה צפו בסרטון וענו על השאלה- לחצו עליי לפניכם קישור למשחק חוויתי בחשבון. לחצו על הקישור הבא ושחקו. משחק חוויתי בחשבון- לחצו עליי בהצלחה! המורה נוי
קרא עוד...
תלמידים יקרים! לחצו על הקישור הבא ופתרו את התרגילים תרגילים בחשבון לפניכם קישור למשחק חוויתי בחשבון. לחצו על הקישור הבא ושחקו. משחק בחשבון- משוואות בהצלחה! המורה רותי
קרא עוד...
תלמידים יקרים! לפניכם קישור למשחק חוויתי בחשבון. לחצו על הקישור הבא ושחקו. משחק בחשבון- תרגילי חיבור לחצו על הקישור הבא, קראו את הטקסט וענו על השאלות משימת קריאה בשפה בהצלחה! המורה שרי
קרא עוד...
לאחר חג הפורים התקיים לו שבוע החמ"ד המסורתי בכל רחבי הארץ.בשבוע המיוחד העצמנו את הערכים אותם אנו מלמדים את ילדי החמ"ד במהלך כל השנים. חמ"ד של תורה, אהבת ארץ ישראל, מצוינות, קליטת עלייה ועוד.כמו כן נערכה קבלת שבת מיוחדת עם קהילת ההורים, כנס מקהלות, סדנא לאפיית מצות וחידון על הלכות חג הפסח. בית החינוך ממ"ד אור השרון" מאחלת לכל המשפחות חג פסח כשר ושמח!
קרא עוד...
פורים שמח במשפחת "אור השרון". מצ"ב תמונות מהיום המיוחד.
קרא עוד...
ביום שני נערכה הפסקה פעילה בתחנות מקוריות וחוויתיות במוטיבים של חג הפורים. תודה למורה מירה על ההפעלות השונות וחוויית התלמידים והתלמידות בשילוב חינוך גופני עם חינוך לערכים.
קרא עוד...
תלמידי כיתה ו היו מורים ליום אחד. היום נפתח בטקס ייחודי בו תלמידי כיתה ו' רשמו תכונות על המורים בחרוזים. לאחר מכן ישבו לאכול ארוחת צהריים בחדר המורים ונכנסו להעברת שיעור בכיתות השונות. הייתם מורים נהדרים!!!
קרא עוד...
זוגות ושלישיות של תלמידים הגיעו בתיאום מראש לבושים באותם בגדים כיאה ליום התאומים.
קרא עוד...
תלמידי כיתה ו' ערכו קבלת שבת משמעותית עבור תלמידי בית הספר בהדרכת המחנכת אורה מדלעי. התלמידים ערכו מצגת, קריאה מוטעמת בתורה וסיימו בשירי שבת קודש.
קרא עוד...
ביום שישי נערך יריד מיוחד למכירת תחפושות. התלמידים והתלמידות התבקשו להביא תחפושות ואביזרים שאינם צריכים למכירה בו יקבלו בתמורה החזר כספי סמלי. תודה לכל ההורים והתלמידים שלקחו חלק פעיל ביום המיוחד!
קרא עוד...
כיתה ג' בשיעור צ'ופר בזכות הגעתם ליעד הכיתתי- הפעלה בפלסטלינה
קרא עוד...
ביום שישי נחגג יום ה- 100 (פעילות שיא במתמטיקה) ביריד מתמטיקה ענק וחוויתי בתחנות עם למידה משמעותית וחוויתית: תרגיל בתוך קערת קמח, גרפיטי עם נושאים שאהבנו ללמוד, שברים, תרגילי כפל ועוד... תודה למורה אבישי רכז מתמטיקה על העברת הפעילות על ידי תלמידי כיתתו.
קרא עוד...
מועצת לב השרון הגיעה לחגוג עם משפחת "אור השרון" את סדר טו בשבט.ראש המועצה מר עמיר ריטוב, סגנו יצחק ומחלקת החינוך בראשות גב' רונית רופא נהנו מקונצרט ייחודי ,מסדר טו בשבט בכיתה ד' ובשיעור ייחודי ומתוקשב באנגלית לכבוד חג האילנות.
קרא עוד...
בבית הספר נערך תרגיל כיבוי אש מטעם אחראי הביטחון במועצה עם תלמידי כיתות ה-ו שלמדו להשתמש במטף כיבוי האש בזמן התרגיל בנוסף ללימוד המעמיק של פיקוד העורף במהלך שבוע ימים.יישר-כח לאחראית הביטחון בבית הספר שהובילה את התרגיל ושאר התרגילים עבור ביטחון ילדינו- המורה דינה רוזנר.
קרא עוד...
וועד ההורים ארגן ביום שישי, יב' שבט ה'תשע"ו, ארוחת בוקר מיוחדת במינה לכל צוות בית הספר והפתעת יום-הולדת למנהלת יעל יקיר.בזמן שהצוות נהנה הורים לימדו בכיתות והפעילו את התלמידים בפעילויות שונות.תודה לכל ההורים על ההשקעה והערכה.משפחת ממ"ד "אור השרון"
קרא עוד...
ביום חמישי, יט' טבת ה'תשע"ו, התקיים ביקור פיקוח במוסיקה- מפקחת למוסיקה, מפקח בית החינוך ומנהלת מחלקת החינוך של המועצה האזורית "לב השרון". הביקור כלל הופעת תזמורת בית החינוך וכיתה מנגנת בכינור. המפקחים התרשמו מההספק הנפלא מתחילת השנה והתקדמות התלמידים במוסיקה. וראו צורך לציין בפני מנהיגת החינוך, גב' יעל יקיר, את התרשמותם מהביקור המוצלח. - מצו"ב סרטונים ותמונות
קרא עוד...
חמ"ד בקהילה- במסגרת חיזוק הקשר הבין דורי תלמידי כיתות א'-ג' בשיתוף וותיקי מושב תנובות, הסבים והסבתות של התלמידיםהוזמנו ליום פעילות מיוחד וחוויתי בנושא: "זהירות בדרכים" כולל המופע: "זה"ב מדור לדור" שיתקיים במועדון תנובות.התלמידים, הסבים, הסבתות וותיקי המושב נהנו מאד מההפעלה. תודה לרכזת הביטחון: המורה דינה רוזנר ולמחנכות א-ג על הובלת התלמידים ולימוד על שמירת הבטיחות בדרכים. ראו סרטון ותמונות מהפעילות החוויתית!
קרא עוד...
ביום שלישי, י' טבת, תענית עשרה בטבת, תלמידי ותלמידות הכיתות הבוגרות חנכו את הכיתות הצעירות ללימוד משותף על מהות תענית עשרה בטבת בדגש על הערך "עין טובה" - בטבת רואים את הטוב!
קרא עוד...
ביום שני, כה' כסלו, התקיימה פעילות מתמטית עם מוטיבים של חג החנוכה בכיתות.התלמידים והתלמידות נהנו מפעילות חווייתית וחשבו מחוץ לקופסא בעת פתירת בעיות מתמטיות שונות.תודה לרכז מתמטיקה- המורה אבישי כהן על הובלת הפעילות וקידום המצוינות בתחום.
קרא עוד...
במסגרת "לכל תלמיד תפקיד" מידי חודש אנו עורכים מפגש חונכות בין כיתה בוגרת לכיתה צעירה ללימוד משותף.תלמידי ותלמידות כיתה ו' חונכים את כיתה ג' תלמידי ותלמידות כיתה ה' חונכים את כיתה ב' ותלמידי ותלמידות כיתה ד' חונכים את כיתה ג'. בחודש כסלו, לפני היציאה לחג, התלמידים למדו על מהות החג, הלכות החג והתמקדו בנושא הגבורה.
קרא עוד...
קרא עוד...
ביום שישי, כב' כסלו תשע"ו, התקיימה מסיבת חנוכה עבור הורי ותלמידי כיתות ד-ו.במסיבה התקיים קונצרט כינורות של תלמידי כיתה ג', מקהלת ותזמורת בית הספר ממ"ד "אור השרון" בניצוחה של המורה דינה.ולסיום חידון חנוכה אטרקטיבי בשילוב סלולריים חכמים.
קרא עוד...
ביום חמישי, כא' כסלו התשע"ו, נערכה מסיבת חנוכה לילדים והורים של כיתות א-ג.בתוכנית הערב התקיים מופע כינורות עם תלמידי כיתה ג' ותוכנית חווייתית בכיתות ע"י קרן-קרב.
קרא עוד...
בית החינוך ממ"ד "אור השרון" חרט על דגלו את המוטו: "קונצרט של ערכים" - חסד של ניגון ושמחה! לכבוד חג החנוכה הקרב ובא מקהלת ותזמורת בית הספר יצאו אל בית האבות בתנובות בשביל לשמח ולחזק את הקשר הבין-דורי בקהילה.תודה למורות דינה וניצה על הובלת התלמידים והתלמידות וביסוס הקשר הבין-דורי.
קרא עוד...
בית הספר דוגל בלמידה משמעותית-בכל תחומי החיים והלמידה. לקראת חג החנוכה אנו יוצאים בתחרות סביבונים נושאת פרסים בדגש על ערך ה"שונות".
קרא עוד...
תלמידי כיתות ה'-ו' בלימוד חברותא על פרשת השבוע
קרא עוד...
עמותת "ילדים שלנו" הפועלת במרכז שניידר לרפואת ילדים, פנתה לציבור בבקשה לתרום מתנות לילדים המאושפזים בבית החולים, וקיבלה אלפי פניות מכל רחבי הארץ ואחת מן הפניות הייתה ממועצת "לב השרון" בשיתוף בתי הספר תחת רשות המועצה.
קרא עוד...
תלמידי כיתות ד'-ו' ציינו את יום הניקיון הבינלאומי בניקיון חצר בית הספר.כמו-כן כל תלמידי הכיתות ניקו את כיתותיהם.
לכבוד חודש הרחמים והסליחות בזיקה לערך החודש "אמונה" נערך "בוקר התעוררות".התקיים מפגש בית-ספרי על חשיבות עניית ה"אמן".ולאחריה נערכו "סעודות אמנים" בכיתות.
תלמידי ותלמידות בית הספר הגרילו שם של תלמיד/ה מבית הספר וכתבו לו/ה אגרת ברכה לכבוד השנה החדשה.
קרא עוד...
יריד מטורף!!!!!! מבחר של תחנות מפעילות: חפש את המטמון, קליעה למטרה, גלגל המזל, פינת צילום ועוד... כמו כן יתקיימו דוכני מזון כמיטב המסורת הפורימית: פופקורן, פלאפל, נקניקיה בלחמנייה, עוגות ושתייה חמה וקרה. בואו בשמחה!!
קרא עוד...
הודעות חשובות
מהנעשה במשפחת ממ"ד "אור השרון"
פינת רב בית הספר
מדענים צעירים וחוקרים ב"אור השרון"
הנהגת תלמידים
חינוך מתוך אמונה
מבט לחודש
מרחבי כיתות
תרגיל למידה בשעת חירות תשע"ח
תחומי דעת
הספרייה שלנו
חידה שבועית
משולחנה של היועצת
קרן קרב
אינטרנט בטוח
למידה בשעת חירום
ארכיון תשע"ה
ארכיון תשעו